Визначні та цікаві місця в Одеській області, пам'ятки, які варто подивитися та відвідати.
- Палац-садиба Курісів
Замок Куріса розташований у селі Курісове Березівського району Одеської області. Ця архітектурна пам’ятка була закладена полковником Іваном Курісом у 1810 році і є прикладом неомавританського стилю з елементами готики.
Палац будувався в два етапи: східна частина — в 1810-1820 роках, а західна — в 1891-1892 роках одеським архітектором М. К. Толвінським. На жаль, палац зазнав значних руйнувань, але наразі перебуває в стані реставрації.
Цікаво, що палац має 78 кімнат, кожна з яких була пофарбована в інший колір, а також залу без вікон, що освітлювалась крізь атріум. Садиба оточена гарним садом із сортовими фруктовими деревами, що додає їй особливого шарму.
Фото: Одеська Область, палац-садиба Курісів
- Вилкове Одеська область
Цікаве місце в Одеській області, подивитися на яке варто поїхати на вихідні або, якщо ви приїхали на відпочинок на морі в Одеській області. Вилкове — унікальне місто на воді, де основним видом транспорту є катери та човни. Місто старовірів і нащадків козаків останньої Січі. Титанічна праця тисяч людей, в прямому сенсі, підняла поселення з води. Тут затишно, чисто і не "пахне", як у Венеції. Тут завжди є що побачити. Канали та містки, екскурсії на Дунай та 0 кілометр, смачна юшка та "ціллюще" вино. Сюди їдуть в теплу пору року подивитися на природу, покататися на човнах та послухати неймовірні історії з життя мешканців Вилкове. Типових міських розваг немає. Вони тут зайві.
Фото: Вилкове Одеська область
- Білгород-Дністровська фортеця
Визначне місце в Одеській області, де варто побувати. Білгород-Дністровська фортеця — одна із небагатьох фортифікаційних споруд в Україні, яка збереглась до нашого часу. Найбільша фортеця України височіє на березі Дністровського лиману. Білгород-Дністровська фортеця була споруджена на місці руїн античного поліса Тіра.
Фото: Аккерманська фортеця
- Кулевча та "Кулевчанське чудо"
Що побачити в Кулевчі Одеської області? Для православної людини Кулевча відома "Кулевчанським дивом" та чудотворною іконою Божої Матері, на якій, без землі і води, розквітають лілії. Кажуть, ікони мають чудодійну силу. Кулевча — типове болгарське село, 98% населення якого становлять етнічні болгари. А диво тут, мабуть не церква, а самі люди, які з безлюдного степу створили квітуче село. Важко працюють, шанують батьків та завжди бажають кращого. А церква, то таке. Хто хоче, той вірить. Хто вірить, тому допоможе. А допоможе, то й добре.
Фото: церква в Кулевчі
- Садиба людини-вовка
Стара покинута садиба Дубецьких-Панкеєвих, що розташована у селі Василівка Одеської області. Кажуть, це зменшена копія Зимового Палацу. Тут виріс та жив Сергій Панкеєв, відомий всьому світові як «людина-вовк». Він проходив лікування у Зигмунда Фрейда. Будівля занедбана і поступово розвалюється. Важко повірити, що колись це був розкішний будинок з гарним парком та озером.
Фото: садиба людини-вовка
- Нерубайські катакомби
Розгалужена мережа підземних ходів простягається до 2,5 тисяч кілометрів і досягає глибини понад 60 метрів нижче рівня моря. Власниками найбільших штолень були козаки. Козаки-нерубаї видобували будівельний камінь, який йшов на розбудову Одеси.
Фото: Нерубайські катакомби
- Куяльник або забута Мекка Союзу
Першу оздоровницю побудували в селищі Куяльник в 1833 році. Бальнео- і грязевий курорт розташований на березі Куяльницького лиману в межах міста Одеси. Найбільший розквіт санаторія Куяльник припав на часи радянського союзу. В Куяльнику лікують захворювання хребта та суглобів, нервової системи та статевих органів. В даний час частина корпусів знаходиться в занедбаному стані. Сюди приїзджать на сольоний лиман, обмазатись грязями та зробити цікаві фото!
Фото: Куяльник
- Козацький цвинтар біля Усатове
По Хаджибейській дорозі в напрямку села Усатове, є найбільший зі збережених в Україні козацький цвинтар. Найстарше поховання датується 1791 роком.
Огляди та статті
Топ 10 готелів на березі моря
Топ 10 готелів з басейном
Куди піти з дитиною в Одесі на вихідні
Приморський бульвар, цікаві факти
Зоопарк в Одесі
Фото: Baronessainred, Medvedsanders, Вікіпедія, Vkazivnyk.com, LitoMore.com.ua