Одеса пам'ятки та визначні місця
Пам'ятки Одеси та Одеської області: історія міста, цікаві місця в Одесі
Головна пам'ятка Одеси - саме місто та його мешканці. Одеса розташована на північно-західному узбережжі Чорного моря, на перетині шляхів із Північної та Центральної Європи на Близький Схід та в Азію. Заснована Одеса у 1794 році. Третє за величиною місто України після Києва та Харкова, головний промисловий, культурний, транспортний, науковий та курортний центр Північного Причорномор'я.
Одеса - місто романтики, мистецтва, гумору, поем, театрів та музеїв. Колись вигорілий степ перетворився на оточене буйною зеленню місто, особливе за своєю культурою, сформованою різними народами. Одеса поєднує в собі архітектурні стилі різних епох. Місто настільки береже свої традиції, що іноді здається, що окрім Молдаванки, Пересипу та Япончика в Одесі нічого і нікого більше не було. Насправді історія Одеси дуже цікава. За короткий час місто здобуло світову славу, перетворилося на одну з головних транспортних артерій країни. Курорт Одеса з кожним роком приваблює все більше відпочиваючих і туристів. Історичні, архітектурні, культурні традиції міста Одеси є великим науковим матеріалом для дослідників. Іноді в морському порту можна побачити круїзні лайнери, завбільшки з п'ятиповерхові будинки. Яскраве підтвердження, що історія міста Одеса, його архітектурна та історична слава відомі далеко за межами нашої країни. Одеса – це не вокзал і не аеропорт, і навіть не Приморський бульвар і не Дерибасівська – точніше, не тільки вони. відпочинок в Одесі завжди незвичайний . Одеса – це суміш жаркого сонця та ніжних піщаних пляжів, неймовірних одеських історій та оригінального гумору, блискучих фраз та геніальних віршів, популярних анекдотів та просто цікавих книг.
Одеса зачаровує своєю архітектурою. Одеса - місто, в якому перетинаються у собі найрізноманітніші стилі архітектури. Деякі будівлі в Одесі представляють суміш різних напрямків в архітектурі, інші відносяться до певного століття, одні збудовані в стилі Ренесансу, іншим властивий класичний стиль.
Вулиці Одеси. Прогулюючись ними, ви відкриєте собі зовсім інше місто.
У кожному місті є своє найоригінальніше місце. Таким місцем у місті Одеса є Потьомкінські сходи, що є входом до міста зі сторони моря.
Не можна не згадати і про іншу пам'ятку архітектури. Одеський оперний театр – один із найзнаменитіших пам'яток світової культури, візитна картка міста. Оперний театр в Одесі за своєю красою стоїть в одному ряду зі знаменитим віденським оперним театром та іншими перлинами Європейської архітектури.
Одеса. Історія заснування міста
Історія міста Одеса досить багата на різноманітні події, які за відносно короткий час принесли світову славу місту біля моря.
В свій час, біля лиману Куяльник знайшли одну із стоянок доби палеоліту. Тутешні землі можуть розповісти і про кіммерійців, скіфів, сарматів. Свій слід в історії Одеси залишили й греки. Трохи далі узбережжям ви зможете зустріти і нащадків українських козаків, ще далі поселення старовірів. Кожна культура залишила свій слід історія міста Одеса. Історія Одеси - це історія перетворення звичайного степового поселення на квітучий сад, сучасний мегаполіс, що зберіг свою історію та архітектуру, оточений буйною зеленню парків та скверів.
Пам'ятник Рішельє та пам'ятники Одеси
Першим градоначальником Одеси був адмірал де Рібас. Герцог де Рішельє був наступним після де Рібаса начальником і керуючим міста Одеса.
Під час управління Рішельє була задоволена більша частина побажань одеської купецтва: звернена була особлива увага на залучення в Одесу "корисних іноземців", особливо ремісників, відкриті перші навчальні заклади, і, нарешті, приняті заходи до благоустрою та прикраси міста. Йому належать перші зелені насадження в Одесі.
Одеські катакомби — нерозгадана таємниця
В Одесі до катакомб звикли. Періодично щось чи хтось кудись провалюється – у відповідь чується, зі знанням справи чи просто поблажливо, «так це ж катакомби». Катакомби це унікальне місце в Одесі - сотні кілометрів підземних доріг, що утворились у період будівництва міста 200 років тому. В даний час Одеські катакомби за своїм хитросплетінням лабіринтів є одними з найзаплутаніших у світі. Овіяні поганою кримінальною славою, вони завжди займали важливе місце в історії Одеси.
далі >>
Одеський океанаріум
Для хлопчиків та дівчаток, а також їхніх батьків Одеський океанаріум відчиняє свої двері. Одеса –ndash; океанаріум «Немо». Ці слова відомі багатьом одеситам та гостям міста. Дельфінарій в Одесі подарує кілька годин чудового шоу. Одеський дельфінарій відверне Вас від буденності та подарує чудові спогади для Вас та ваших дітей. Дельфінарій в Одесі – один із найбільших у Європі. На просторах СНД йому немає рівних за місткістю, яскравими барвистими постановками та феєричними ефектами. Одеський дельфінарій працює цілий рік.
Океанаріум дельфінарію "Немо" в Одесі покаже Вам безліч яскравих прісноводних та морських видів риб з усіх куточків земної кулі, а також екзотичних тварин нашої планети. Дельфінарій в Одесі також має власний акваріум. Акваріум дельфінарію "Немо" представить Вашій увазі мешканців прісних і морських вод, більше 100 видів риб і більше 50 видів безхребетних хребтів.
далі >>
Одеський Театр Опери та Балету
Одеський оперний театр вважається одним із найбільших архітектурних пам'яток України та одним з найкрасивіших театрів у світі. Одеський оперний театр цікавий не лише своєю архітектурою, а й багатою творчою біографією. Театру Опери та Балета в Одесі належить велика заслуга у розвитку музичної культури на Півдні нашої країни. В Оперному театрі в Одесі виконували свої твори П. І. Чайковський, Н. А. Римський-Корсаков, С. В. Рахманінов та інші.
Театр Опери та Балета в Одесі слухав чудові голоси відомих виконавців, таких як: Федір Шаляпін, Соломія Крушельницька, Антоніна Нежданова, Леонід Собінов, Тітто Руффо, Маттіа Баттістіні, Еудженіо Джіральдоні, танцювала перша балерина світу. Оперний театр в Одесі входить до сімки чудес України. Справжня прикраса зовні. Всередині оперний театр ще кращий.
далі >>
Одеса: театри та музеї
. Одеський російський театр, Одеський оперний театр, nbsp; Одеський театр музичної комедії, Одеський український драматичний театр, Одеський театр ляльок, Одеський театр юного глядача, Одеський академічний театр ляльок, Одеський літературний музей, Одеський художній музей, Одеський музей західного та східного мистецтва, Одеський археологічний музей, Одеський музей /p>
Потьомкінські сходи
Потьомкінські сходи — це своєрідна візитна картка Одеси. Це не просто майже дві сотні сходинок, а справжній феномен, причому не тільки одеського масштабу.
Спочатку Потьомкінські сходи налічували 200 сходинок і немов з'єднували дві синяві; й моря.
далі >>
Білгород-Дністровська фортеця
історії Одеси, точніше Одеської області. Білгород-Дністровська фортеця - видатна пам'ятка середньовічної оборонної архітектури, одна з найбільших і найпотужніших споруд ХІІ-ХV ст. на території України. Фортеця у Білгород-Дністровському будувалася з місцевого каменю-вапняку та збереглася до наших днів майже повністю. Вона має форму неправильного багатокутника площею близько 9 га. З трьох сторін фортеця оточує захисний рів, глибина якого досягала 20 метрів, ширина – 13,5 метрів. Зовнішні стіни фортеці простяглися майже 2,5 км. Вони досягають висоти 12 метрів, товщина – до 5 метрів. У стіни вбудовано 34 прямокутних круглих і багатогранних веж і бастіонів.
далі >>
Вилкове - "Українська Венеція"
Місто особливо гарне навесні, під час цвітіння фруктових дерев. Вилкове - це місце злиття вод Дунаю та Чорного моря, "Українська Венеція", місто каналів та човнів, місто рибалок та виноробів. Вилкове знаменитий дунайським оселедцем і різноманітною рибою, з якої варять найсмачнішу, приготовану за особливими рецептами, юшку. Місто Вилкове розташоване прямо біля моря на кордоні з Румунією. Площа Вилкового – близько 460 гектарів. Населення Вилкове – близько десяти тисяч жителів. Місто розділене на нову і стару частину. Незвичайність міста Вилкове у тому, що стара частина міста розташована на воді. Замість вулиць там - канали, якими переміщуються, в основному, на своєрідних "гондолах" та моторних човнах. Навколо Вилкового розкинуто безліч островів. Територія ця українська, хоч і видно протилежний берег, уже румунський. Містечко невелике, тут складно заблукати, а навколо - доброзичливі та привітні люди. Особливо доброзичливість проявляється у разі туристів :).
далі >>